Raoul naar HZVV! Is niet alleen een blog (een verslagje) het is een oproep. HZVV heeft meer Raoul Dijkstra’s nodig. Niet om de beker te winnen, maar om ons zo-nu-dan, door een dalletje in een wedstrijd heen te helpen. Komt Raoul naar Rood-Wit-Hoogeveen!? Het is maar 45 minuten rijden vanuit Friesland! Hij kan zo met Coen Steg meerijden…

Zo’n bekerfinale kent natuurlijk vreugde en verdriet. En opvallende momenten en opvallende spelers. Zo werden wij van HZVV TV gaandeweg de wedstrijd steeds enthousiaster over de #5 van Surhusterfean. De rechtsbenige linksback van deze Friese cupfighter! Zou hij niet in Hoogeveen in rood wit willen voetballen? Zouden wij niet meer Raouls kunnen gebruiken?

Bekerfinale van Raoul

In de bekerfinale van 29 mei 2026 speelt Raoul Dijkstra 71 minuten tegen HZVV. Hij krijgt in de 38ste minuut een gele kaart door doldrieste sliding op Melik Ismail. Maakt in eerste en tweede helft zeker 12 opkomende acties vanaf de linksbackpositie. Wint vrijwel alle duels en legt veel meters af! Als RD in de 72 minuut op de bank plaatsneemt weten wij het al: HZVV gaat de beker winnen! Zijn vervanger en het hele team van Surhusterfean komt niet over de klap heen, ze missen hun Raoul. Kan ook zijn dat bij 0-4 Gert van Duinen verder kijkt: Raoul moet klaar zijn voor de match in Norg tegen Gomos…wordt een makkie Raoul!

De voetballer Raoul Dijkstra

Wat een knokker die Raoul. Wat een drive en inzet heeft deze Friese kerel van 30 jaar. Op 9 mei 2026 werd hij volgens mij nl. 30 jaar. En misschien niet meer de jongste, maar hij voetbalt met hart en ziel voor de blauwen uit Surhuisterveen. De combinatie van een Spaanse voornaam en oer-Hollandse (Friese) voornaam komt vermoedelijk uit de combinatie zijn ouders. Volgens mijn waarneming heeft Raoul zijn voornaam te danken aan zijn moeder en achternaam (logisch) aan zijn vader. Vermoedelijk dat deze mooie combinatie ook zorgt voor zijn temperament!

Raoul voetbalde jaren bij de voorganger van Surhusterfean, de voetbalclub ’t Fean ’58. In het laatste jaar van het bestaan van deze club (fuseerde met .v.v. Surhusterveen in 2023) werd hij zelfs speler van het jaar. En dat terwijl hij in 2021-2022 zwaar geblesseerd raakte. Hij volgde dat jaar op krukken de kampioenswedstrijd van ’t Fean 58. Rond de winter 2022-2023 was hij er weer en wist het te schoppen tot speler van het jaar. In juni 2023 kreeg hij na de wedstrijd Fean’58 – ONS een bloemetje en een canvas. Hij kreeg die prijs toen omdat hij volgens de jury: “Je hebt het afgelopen seizoen een goede progressie doorgemaakt. Je hebt een geweldige drive en je speelt altijd met veel inzet, gecombineerd met goed voetbal.”

Zelf zegt hij daarvan: “Ongelooflijk, dat had ik niet verwacht. Het voelt een beetje onwerkelijk. Inderdaad heb ik me het vorige seizoen verder ontwikkeld, ben beter geworden, als groep zijn wij dat ook. Dat was geweldig. Ik ben trots op deze prijs, een bekroning op een heel mooi seizoen.” “Raoul gooit alle energie in de strijd”, liet juryvoorzitter Jan Lammers weten. “Inderdaad, dat is mijn ding”, aldus Raoul Dijkstra. In de PD wedstrijd tegen WKE’16 (we hebben de beelden nagekeken) is het niet Raoul die door spelers, reservespelers en supporters van WKE achtervolgt wordt. Dat is dus niet de agressie die Raoul in zijn spel legt. Hierbij het bewijs daarvan…..

Screenshot
Screenshot

Op slotoffensief.nl wordt hij geïnterviewd over dit seizoen. Het is voor zijn club een seizoen waarbij ze strijden om behoud van de 1e klasse. En natuurlijk de finale van de noordelijke beker weten te halen! Zijn vader is zijn supporter, kritisch volger en grote steun!

Raoul speelde al eerder in Rood-Wit, dus lijkt maar een kleine stap (shirt van voormalig BCV uit Burgum)

Een andere Raoul Dijkstra

Er is ook een andere Raoul. En dat is het fotomodel Raoul. In diverse reclamefilmpjes (insta staat er vol mee) prijst hij diverse producten aan momenteel eten van ‘fuelyourbody’. Maar daarvoor ook het plaatsen van tattoos en natuurlijk (?) het laten verwijderen van tattoos, het bleken van de tanden (voor zelfs 2 bedrijven) en diverse kledingmerken. Zo zien we hem in hoodies en andere outfits. Ook zijn huwelijk met Lisa Snip is goed te volgen via insta. Een sprookje? Lisa, een beeldschonen dame,  doet iets in overtreffende trap: ze betuigd ‘onze’ Raoul uitgebreid te liefde op dit medium. Prachtig stel. Dat ziet u wel in de foto’s. En uit de rood-witte auto blijkt wel iets van voorkeur voor die kleurencombinatie.

Overigens is er nog een derde Raoul. Dat is de Raoul van de Zijlen. Raoul is daar begeleider MVG. De Zijlen is een mooie en sociale organisatie. Zij schrijven dit:

Het leven ervaren: daar draait het om

We helpen mensen met een verstandelijke beperking om hun eigen leven te leiden. Bij ons kun je helemaal jezelf zijn, in een veilige en vertrouwde omgeving. We luisteren goed naar jouw wensen en maken samen een plan voor de hulp die je nodig hebt. We ondersteunen je, moedigen je aan om nieuwe dingen te proberen, en vinden het ook oké als iets niet meteen lukt. Samen met jou en de mensen die belangrijk voor je zijn, zorgen we voor een fijne plek om te wonen en een daginvulling die echt iets voor je betekent.

Wat doet een begeleider MVG bij de Zijlen?

Werken als begeleider MVG betekent dat geen dag hetzelfde is. Je begeleidt cliënten met een ernstige verstandelijke beperking en moeilijk verstaanbaar gedrag, op één van onze locaties in de provincie Groningen. Dat vraagt om een speciale blik. Jij bent de stabiele factor in een voor hen vaak verwarrende wereld.

Bij De Zijlen geloven we dat iedereen recht heeft op een betekenisvol leven, hoe complex de zorgvraag ook is. Daar speel jij de hoofdrol in. Je incasseert, reflecteert en schakelt razendsnel. Maar bovenal bouw je aan vertrouwen. Want juist in de allerkleinste stapjes vooruit, zoals een moment van oogcontact of samen rustig een kop koffie drinken, zit voor deze doelgroep de grootste winst.

Wat een prachtig werk heeft deze topper van Surhusterfean!

Kom naar HZVV Raoul!

Wij (particulier initiatief van HZVV TV) zouden heel graag zien dat Raoul naar HZVV komt….. Natuurlijk hebben we toppers als Jan Hup, Coen Steg, maar de balans van mannen met passie, inzet en power ten opzichte van mannen die balletje achter het standbeen langs kunnen halen, een fluwelen linker (of rechter) been hebben, 2,3 of 4 man kunnen uitspelen is niet goed. De eerste categorie hebben we veel te weinig. In een dramatisch seizoen hebben we gezien dat HZVV mentaal kwetsbaar was. In gewoon Nederlands ‘de kop te snel lieten hangen’ en ‘verdedigend kwetsbaar waren’.  Met de aanvulling van RD in het team gaat de balans de goede kant op. Hij loopt door muren, trotseert stormen, geeft nooit op en zet aan tot passievol voetbal. En natuurlijk komt Lisa ook mee, dus HZVV ziet vele winstkansen. En wij denken dan ook dat de cover van het HZVV-magazine voor het eerst aan een compleet nieuwe speler (en zijn ega) geschonken moet worden!

Daarom de oproep aan Raoul, Lisa en de TC van HZVV ga om de tafel en zorg er voor dat deze voetballer, dit stel naar Hoogeveen komt. Ik ga dan mijn tanden bleken, eet elke dag fuelyourbody en koop diverse hoodies als dat zal helpen. HZVV TV gaat dan (ook op insta) aan de slag met een wekelijkse serie: ‘de zaterdag van Raoul’. Wij zien het helemaal zitten….en het helpt HZVV door de moeilijke momenten van 2026/2027! En lukt dit niet dan willen we heeel graag zien dat Surhusterfean d’r in blijft en HZVV in Noord komt….dan kunnen we in ieder geval 2 wedstrijden genieten van ‘onze’ Raoul!

De eerste 2 supporters bij HZVV TV heb je al, groet van Jac B en EJK